info@videocekimi.org Mobil İrtibat

FOTOĞRAF ÇEKİMİ ANKARA

 

Hangi konularda fotoğraf çekimi yapıyoruz?


Ticari alanlarda dahil kullanılacak hemen hemen herşeyin fotoğraf çekimi yapılmaktadır. Tüm firmaların sektörü ne olursa olsun profesyonel fotoğraflara ihtiyacı vardır. Sektörel olarak dağılımına bakıldığında fotoğraf çekimi kendi içerisinde teknik olarak bir kısım kategorilere ayrılmaktadır. Bunları sıralayacak olursak;

 • -Ürün fotoğraf çekimi
 • -Endüstriyel fotoğraf çekimi
 • -Model fotoğraf çekim
 • -Kurumsal fotoğraf çekimi
 • -Gelinlik , Düğün Nişan Özel Gün  Fotoğraf Çekimi
 • -Yemek Katalog Fotoğraf Çekimi
 • ürün katalog çekimi Ankara
 • Ürün Fotoğraf Çekimi


 • Firmaların ürünlerini tanıtmak ve ticari kazanç elde etmek için bir ürüne ihtiyaç duyarlar. İşte bu ürünü tanıtmak için fotoğraflara ihitiyaç duyulur. Ürünleri fotoğraflamak özenli bir çalışma ister. İğneden ipliğe, ayakkabıdan giysiye her ürün ürün fotoğraf çekimi altında değerlendirilir.


 • Endüstriyel Fotoğraf Çekimi


 • Genellikle endüstriyel fotoğraf çekimi sanayi tarzı firmalar için ihtiyaç duyulan bir çekimdir. Fabrikanın işleyişi, kapasitesi, üretim teknikleri, makineleri vb ön plana alındığı fotoğraf çekimleridir. Firmalar sosyal medyada veya kataloglarda göstermek amacıyla fotoğraf çekimi yaptırırlar. Ürünlerin bulunduğu yerde fotoğraf çekimi yapıldığı için ışık yöntemi bu fotoğraf için önem kazanmaktadır. Çekim açıları ürün fotoğrafları için önemli bir konudur. Profösyonel olarak çekimleri yapılması gerekir.

 • endüstriyel fotoğraf çekimi Ankara

 • Model Fotoğraf Çekimi


 • Genellikle moda kıyafet kısacası tekstil firmaları için gerçekleştirilen fotoğraf çekimlerdir. Aynı zamanda takı sektörü  mücevher gibi  bir çok ürün için model çekimleri gerçekleştirilir. Bu tür fotoğraf çekimleri model kişisi ürünün taşıyıcısının kendisidir. Bu sebeple ürününüzü en iyi şekilde temsil edecek  bir model seçimi yapılması önem taşımaktadır. Bu fotoğraf çekimleri stüdyo ortamında yapılabileceği gibi dış ortamda fortoğraf çekimleri şeklinde gerçekleştirilebilir. Işık ve açısı, renk ve çekim teknikleri bu tür fotoğraflarda kaliteyi ön plana taşıyan en önemli faktörlerdir.

 •  

 • Kurumsal Fotoğraf Çekimi


 • Kurumsal firmaların faaliyet,  çalışma şekli ve mekanlarını göstermek  için gerçekleştirilen, çalışanların ve ofis gibi çalışma kısımlarının fotoğraflanmasını içeren fotoğraf çekimleri bu kategoride ele alınır.

 

Yemek Katolog ve Fotoğraf Çekimi


Yemek Katolog ve Fotoğraf Çekimi gıda sektörü için en önemli tanıtım şekli  fotoğraflardır. Yiyecek içecek fotoğrafları dikkatli ve profesyonel olarak çekilmesi gerekmektedir. Özellikle ilgi uyandıracak şeklinde ve yeme içme isteğini ortaya çıkarmalıdır. Uygulanan dekor, ışık yönetimi, renk ve çekim teknikleri  önem arz etnektedir. Gıda  fotoğrafçılığı diğer kategorilere göre daha fazla deneyim isteyen bir bölümdür. Fotoğrafçının bu konuda tecrübe sahibi olması ortaya çok güzel fotoğrafların çıkmasında önemli rol oynar.


Çekilen fotoğrafların düzenlenmesi işlemi


Reklam, ürünü olabildiğince güzel bir şekilde sergilemek demektir. Genel olarak, gerçekte olduğundan daha iyi görünmesini sağlayacak bir ürün yapılmalıdır.
Reklam amaçlı çekilmiş fotoğraflar olduğu gibi yayınlanmayacaktır. Şüphesiz rötuş (düzenleme) işlemi uygulanacaktır.
Çekilmiş orijinal fotoğrafı gördüğünüzde bundan hoşlanmayabilirsiniz. ve işlenen fotoğraf gerekli kesin beğenceğiniz kaliteye ulaşabilir.
Fotoğrafta çoğu zaman bazı teknikler kullanılır. Özellikle yemek fotoğrafçılığı birçok çekim tekniğinin kullanıldığı bir alandır.
Çekilen fotoğraflar işlenmeden önce orijinal halindedir. Tanıtımı yapılacak her fotoğrafın bilgisayar ortamında belirli bir süreçten geçmesi gerekmektedir.
Süreç, ışık, renk ve görünüm düzeltme gibi işlemleri içerir. Bazen çekilen fotoğrafları etkileyen dış faktörler olabilir. Bu durumda bu bileşenlerin temizlenmesi gerekir.
Tüm bu süreçlerde dikkat edilmesi gereken en önemli konu, tüketiciyi ürün konusunda yanıltacak yöntemlere başvurmamaktır.


Profesyonel fotoğraf çekimi neyi amaçlar?

 

Markalar, özellikle ürün üreten firmalar, ürünlerini satmak için insanlara sağlanan çeşitli reklam materyallerinde fotoğrafları kullanırlar. İnsanlar satın almadan önce her zaman ürüne bakmak isterler. Fiziksel olarak bu her zaman mümkün olmayabilir. Bu durumlarda fotoğraflar çok önemli hale gelir. Ürünü en iyi şekilde yansıtan ve profesyonel bir şekilde çekilmiş fotoğraflar, ürünlerin satışında oldukça kullanışlıdır. Reklam kanallarının artan gelişimi ile markalar farklı reklam alanlarına yöneliyor. Özellikle e-ticaret ve sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte fotoğraf, ürün satan markalar için giderek daha önemli hale geldi. Ürünlerin profesyonel fotoğraflarını kullanmak, dijital ortam üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olabilir.

Profesyonel fotoğrafçılık hizmetlerimiz ile özellikle ürün satışı yapan firmaların en büyük eksikliklerinin üstesinden geliyoruz. Müşterilerinizi e-ticaret sitelerinde veya kataloglarda profesyonel fotoğraflar ile etkileyebilir, bu sayede satış hızınızı artırabilirsiniz. Çünkü iyi fotoğraflar her zaman satılabilir.